DUYURU ARŞİVİ

HALKBANK KREDİ ŞARTLARI AÇIKLANDI !

22 Ekim 2022 tarihli ve 31991sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 6250 sayılı Türkiye Halk Bankası Anonim Şirketince Esnaf ve Sanatkârlara Kredi Kullandırılmasına Dair Karar Resmi Gazetede yayımlandı.İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin 160 Nolu genelgesinde teferruatrlar açıklanmıştır. Bilginizi önemle rica ederiz.

ÖNEMLİ DUYURU !

Kıymetli Meslektaşlarımız ; 01.01.2023 tarihi itibarı ile Hafta tatili uygulaması günü olarak Pazar günleri salonlarınızın kapanması İstanbul Valilik Makamı onayı ile uygun görülmüştür. İstisnai durumlar teşkilatımızca belirlenecek olup süreç içerisinde tarafımızdan ilan olunacaktır. Bilginizi önemle rica ederiz. Yönetim Kurulu adına Başkan B.Ali YATKIN

ÖNEMLİ DUYURU !

Değerli Üyelerimiz, İller İdaresi Genel Müdürlüğü'nün 28.09.2022 tarihli yazısı ile 01.10.2022 tarihinde uygulamaya konulacak olan Hafta Tatili Uygulamasının istişarelerin yoğun bir şekilde devam etmesi nedeniyle uygulamanın başlangıcının 01.01.2023 tarihine ertelendiğini belirtmiştir.Federasyonumuz bu tebliği 29.09.2022 tarih 178 sayılı genelgesi ile ilan etmiştir. Bilgi ve gereğini önemle rica ederiz. Başkan B.Ali YATKIN

HAFTA TATİLİ UYGULAMASINDA İSTEDİĞİNİZ TATİL GÜNÜNÜZÜ VE İSTEDİĞİNİZ ÇALIŞMA SAATLERİNİ BİZE BİLDİRİN !

Ticaret Bakanlığı, 1 Ekim 2022 tarihinden itibaren uygulanmak üzere, ülke genelinde tüm berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olması yönünde karar almıştır. 15 EYLÜL'de cep telefonlarınıza Online Anket bildirimi gönderilecektir. Ankete katılarak görüşlerinizi bildirmenizi önemle rica ederiz. Saygılarımla, B.Ali YATKIN Başkan

16 AĞUSTOS 2022 SALI GÜNÜ EĞİTİM PROGRAMIMIZA DAVETLİSİNİZ !

16 AĞUSTOS 2022 Salı günü "Kartaltepe Mah. Alpay İzer Sok. No:12 İncirli Bakırköy" adresinde yer alan İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği eğitim salonunda tüm üyelerimizin ve üyelerimizin yanında çalışan meslektaşlarımızın faydalanabileceği "KALICI MAKYAJ MİCROBLADİNG" eğitim programı düzenlenecektir.Selin SÜREMEN tarafından verilecek bu eğitim organizasyon için Şirinevler Şubemiz yada Denetim Kurulu üyemiz Yasemin Vicdan GÜRGAN ile irtibata geçebilirsiniz.

2022 yılı için yıllık aidat ücreti güncellendi !

01.07.2022 tarih ve 31883(mükerrer) sayılı resmi gazetede yayımlanan Asgari Ücret Tespit Komisyonu Kararı uyarınca asgari ücret 01.07.2022-31.12.2022 tarihleri arasında yeniden güncellenmiş olup,bu doğrultuda bakanlık tarafından açıklanan genelge ile yıllık oda aidat tutarları 648,00 TL olarak güncellenmiştir.

HİJYEN EĞİTİMİ İÇİN KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR !

Esenyurt Halk Eğitim Merkezi iştiraki ile 02 AĞUSTOS tarihinde "HİJYEN EĞİTİMİ" düzenliyoruz. Ruhsatlandırma işlemlerinde işveren olarak tarafınızdan istenen,çalışanlarınızın portör muayenesi zorunluluğunu ortadan kaldıran bu belgenin elzem olduğunu düşünerek şahsınızın ve çalışanlarınızın "HİJYEN BELGESİ" sahibi olabilmesi için Esenyurt Halk Eğitim Merkezi ile anlaşmaya vardık. 02 Ağustos 2022 tarihinde düzenleyeceğimiz bu eğitime katılmak için aşağıda belirtilen hesaba 50 TL ücret yatırılıp ücret dekontu,kimlik fotokopisi ve öğrenim belgenizle birlikte merkez ve şubelerimize gelip eğitim için başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. * Eğitim başvuru sayısına göre merkezi toplu ulaşıma(Metrobüse) yakın bir yerde verilecektir.

EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR !

İstanbul Sağlık Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Lonca Sürekli Eğitim Merkezi işbirliği ile eğitimlerimiz tüm hızıyla devam etmektedir.

EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR !

İstanbul Sağlık Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Lonca Sürekli Eğitim Merkezi işbirliği ile eğitimlerimiz tüm hızıyla devam etmektedir.

EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR !

İstanbul Sağlık Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Lonca Sürekli Eğitim Merkezi işbirliği ile eğitimlerimiz tüm hızıyla devam etmektedir.Başkanımız öğrencileri ilk ders saatlerinde yalnız bırakmadı.

15-17 HAZİRAN TARİHLERİNDE BEAUTYEURASİA 2022 KOZMETİK GÜZELLİK KUAFÖR FUARINDAYIZ !

15-17 Haziran tarihlerinde Yeşilköy İFM BeautyEurasia 2022 Kozmetik Güzellik Kuaför fuarına katılıyoruz.

ÖNEMLİ DUYURU !

Değerli Üyelerimiz; Basit Usülde vergilendirilebilme hadleri aşağıda belirtilmiştir; * Kira Bedeli 2021 yılı için yıllık 12.000,00 TL ve altında bir ücret olması,2022 yılı için yıllık 16.000,00 TL ve altında bir ücretolması * Yıllık işyeri cirosunun 2021 yılı için yıllık 75.000,00 TL ve altında bir tutar olması,2022 yılı için yıllık 100.000,00 TL ve altında bir tutar olması, Yıllık cironuz ve kira ücretleriniz bu şartlara uygun ise vergi dairenize vergi türünüzün Gelir Vergisinden Basit Usüle geçebilmesi için bu yılın son ayında dilekçe ile müracaatta bulunabilirsiniz.

AVCILAR İLÇESİNDE YER ALAN ÜYELERİMİZLE BİR ARAYA GELDİK

Avcılar Belediye başkanımız Sn. Turan HANÇERLİ'nin de teşrifleriyle gerçekleştirdiğimiz kahvaltılı toplantımız çok verim oldu.Üyelermizin bizlere olan desteği bizleri ziyadesiyle memnun etti.Sorunlarımızın da konuşulduğu toplantımızda Belediye Başkanımız Sn. Turan HANÇERLİ her türlü desteği vereceğini iletti.Birlik ve beraberlik içinde sunduğumuz projelerimizi gerçekleştireceğiz.

Duyuru

Değerli Üyelerimiz; * Mesleki Eğitim Merkezlerine göndereceğiniz her bir öğrencinizin sigortası okul tarafından karşılanmaktadır. * Kalfalık eğitimi alan öğrencinizin maaş ücretinin(asgari ücret) %30 unu ,ustalık eğitimi alan öğrencinizin maaş ücretinin(asgari ücret)%50’sini devlet tarafınıza ödemektedir. * Belirtmiş olduğumuz uygulamalar,Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yanısıra Suriye uyruklu ve diğer yabancı uyruklu çalıştırabileceğiniz öğrencileriniz için de geçerlidir. * Suriye ve yabancı uyruklu çalışanlarınızı okula göndermeniz halinde yukarıda belirttiğimiz avantajların yanısıra çalışma izni almak durumunda da kalmıyorsunuz.Okula kayıtlı yabancı uyruklu öğrencinizi çalışma izni olmadan çalıştırabilirsiniz. * Bu hususlarla ilgili çalışmaları hızlandırıp bir an önce personel sorunlarınızı çözmeye çalışıyoruz,oluşturduğumuz projeyi İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne sunduk ve onlarında desteği ile hızlı bir şekilde hayata geçireceğiz.